Årets IHM lärare

Marie Asserlind vann utmärkelsen som "Årets lärare" i Göteborg. Motiveringen var att Marie är en fantastisk lärare som får högsta betyg på alla utvärderingarna vad gäller engagemang, pedagogisk förmåga och förmågan att knyta undervisningen till näringslivet. Hon har dessutom en fantastisk energi som smittar av sig och som skapar ett positivt driv.
Marie undervisar bl a på IHM Business Management som startar i vår där deltagarna lär sig att driva en affärsverksamhet framgångsrikt utifrån perspektiven marknadsföring, ekonomi, organisation och ledarskap.
Idag på lunchen hade Marie en intressant "prova-på" lektion för alla som är intresserade av att få en inblick i vad utbildningen IHM Business Management är. Nästa "prova-på" tillfälle är den 22/11 kl 11.30.
Vi bjuder på lättare lunch samtidigt som du får lyssna på en annan av våra duktiga lärare, Hans Bergkvist, som har det ekonomiska perspektivet i utbildningen.
Välkommen att anmäla dig!

Kommentarer
Skriv ny kommentarMed all rätt!
Redan efter 60 minuter var man som förtrollad av energin och pedagogiken!
Grattis och mycket bra jobbat Marie!
Jag tar hatten av och bugar djupt.
Daniel C
www.smakpatrullen.se / www.riktigtkaffe.se / www.nspcustom.se
Att bli utvald till Årets Lärare känns fantastiskt och det är tack vare alla ni underbara elever och deltagare! Det är ert engagemang och vilja till utveckling och förändring som skapar resultat i varje utbildningstillfälle.
Tack för allt som ni lär mig!! Marie
Mycket välförtjänt! Marie är en mycket kompetent och duktig lärare med en härlig energi som smittar av sig!
Stort grattis Marie!
Grattis Marie,
Jag tycker du står för det som är IHM:s kärna. Pedagogik, kunnande, humor, värme och massor av glädje.
Grattis alla som får ta del av Maries lektioner.
Skriv ny kommentar